244 iskalnih rezultatov za:
Kar je bil mobilni telefon, je zdaj medalja
Olimpijske igre v Tokiu v duhu trajnostnega razvoja: zlato, srebro in bron za približno 5000 olimpijskih medalj so pridobili iz zavrženih mobilnikov, prenosnih računalnikov in igralnih konzol.
Pripravljeni na 55!
Evropska komisija je 14. julija prvič javno predstavila podnebno-energetski zakonodajni paket Pripravljeni na 55. Slovensko predsedstvo pozdravlja predstavljeni paket, kar je tudi ena izmed prednostnih nalog slovenskega predsedovanja na področju okolja in podnebnih sprememb.
Slovenija še korak bližje podnebni nevtralnosti
Državni zbor Republike Slovenije je sprejel Resolucijo o dolgoročni podnebni strategiji Slovenije do leta 2050. Slovenija si s strategijo zastavlja jasen cilj, da do leta 2050 doseže neto ničelne emisije oziroma podnebno nevtralnost.
Z mentorji od ideje do zasnove skupnostnega projekta
Na zaključnem srečanju druge izvedbe usposabljanja za koordinatorje skupnostnih projektov, ki bodo prispevali k zmanjšanju emisij toplogrednih plinov, je bilo podeljenih 8 certifikatov in predstavljenih 7 zelo različnih skupnostnih projektov v nastajanju.
Les kot pomembno sredstvo za doseganje zelenih ciljev
Gospodarsko ministrstvo in vlada si z različnimi ukrepi prizadevata, da bi Slovenija dosegla zaveze iz zelenega dogovora in podnebne cilje o zmanjšanju izpustov toplogrednih plinov. Pri tem pomembno vlogo pripisujeta gozdu, ki pokriva kar 60 odstotkov površine z lesom bogate Slovenije.
Evropski parlament potrdil dogovor o podnebni nevtralnosti do leta 2050
Evropski parlament je potrdil podnebni zakon, s katerim je politična zaveza za sprejem evropskega zelenega dogovora glede podnebne nevtralnosti do leta 2050 postala pravno zavezujoča obveznost.
Države G7 želijo doseči podnebno nevtralnost do leta 2050
Podnebne spremembe so bile ene od ključnih tem pogovorov svetovnih voditeljev. Med drugim so sprejeli odločitev, da povečajo financiranje ukrepov za blaženje podnebnih sprememb.
Finančna podpora za energetsko prenovo stavb
Pri prenovi, ki vključuje na primer vgradnjo toplotne črpalke, izolacijo fasade, strehe ali stropa, vgradnjo solarnega ogrevalnega sistema, si lahko zagotovite finančno podporo. Iz evropskih in domačih sredstev bo tako za prenovo namenjenih za slabo milijardo in pol spodbud.